Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Wyposażenie profesjonalnej firmy sprzątającej
(2020-03-27)

 

diversey_2.jpg

Dokładni i odpowiedzialni pracownicy to nie wszystko. Jakość usług świadczonych przez firmę sprzątającą może zależeć od dobrego wyposażenia. Zarówno sprzęt, jak i środki czystości powinny być sprawdzone, trwałe i wielofunkcyjne. Jest to bardzo ważne nie tylko dla renomy firmy, ale także dla efektywności pracy.

Sprzęt dla firmy sprzątającej

Rodzaj potrzebnego sprzętu zależy oczywiście od charakteru działalności. Innego wyposażenia będzie potrzebować firma zajmująca się utrzymaniem czystości w halach i magazynach, a innego firma sprzątająca małe biura czy mieszkania prywatne. Grupa docelowa jest tu kluczowa. Jeżeli firma obsługuje przede wszystkim biurowce, na jej wyposażeniu powinny się znaleźć:

  • Wózki sprzątające/serwisowe - powinny mieć uchwyt na duży worek i przynajmniej dwa wiaderka. Powinny być też lekkie, aby ich transport nie był dla pracowników uciążliwy. Jednocześnie muszą mieć solidną konstrukcję.
  • Odkurzacze - nawet firma sprzątająca mieszkania prywatne powinna być wyposażona w dobrej jakości odkurzacz przemysłowy. Warto zwrócić uwagę, by były energooszczędne i miały jak największą pojemność worków przy jak najmniejszych rozmiarach samego odkurzacza.

W zależności od specyfiki działalności przydatne mogą być też polerki, zamiatarki i szorowarki. Oczywiście nie można też zapominać o akcesoriach do sprzątania, które odgrywają duża rolę zwłaszcza przy sprzątaniu pomieszczeń biurowych, gdzie ciężki sprzęt nie znajduje zastosowania. Solidne mopy (najlepiej wyposażone w uchwyt typu speed), wysokiej jakości ściereczki z mikrowłókna oraz gąbki muszą się koniecznie znaleźć w wyposażeniu firmy sprzątającej.

Profesjonalne środki czystości

Oprócz dobrego sprzętu bardzo ważne są preparaty do czyszczenia. W przypadku firm sprzątających biura, bardzo przydatne są preparaty, które mogą być używane do wielu różnych powierzchni wodoodpornych, np. te z linii produktów Pro Formula, które są dodatkowo wyposażone w technologię O.N.T. skutecznie neutralizującą wszelkie uporczywe zapachy. Wówczas niepotrzebne są sztuczne odświeżacze powietrza. W wyposażeniu muszą się też znaleźć sprawdzone środki do dezynfekcji i czyszczenia łazienek i toalet, mycia podłóg i szyb, a czasem także czyszczenia i pielęgnacji drewna. Warto pamiętać, że zastosowane środki należy koniecznie dopasować do powierzchni, aby jej nie uszkodzić i nie narazić firmy na koszty związane ze zniszczeniem mebli czy sprzętu.